Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец во критична состоба паднал од балкон поправајќи антена

Охриѓанец во критична состоба паднал од балкон поправајќи антена

Сподели

35 годишен охриѓанец се бори за живот откако синоќа во 21.40 часот во Охрид на ул.„Сатеска“, паднал од балкон. Несреќата се случила кога тој ја  поправал  антената  на балконот од зградата на вториот кат каде што живее. Од непознати причини  се лизнал и паднал на земја.

 

Од падот се здобил  со тешки телесни повреди.  Првично бил сместен во специјалната болницата Св.Еразмо, од каде поради сериозноста на повредите е пренесен во Скопје и  се наоѓа во животна опасност.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK