Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во сообраќајка повредени две малолтени братчиња на Железничка

Во сообраќајка повредени две малолтени братчиња на Железничка

Сподели

Стружанец прегази две малолетни деца на улица Железничка.

Според неофицијални информации се  работи за две братчиња. Едното на возраст од 13, а другото на 8 годишна возраст преминувале на коловозот, кога ги удрило возило со струшки таблици. Децата  се во специјалната болница за ортопедија и трауматологија Св Еразмо Охрид. Едното имало полесни, а другото потешки повреди. 

Од охридската полиција го потврдија настанот.

-Во моментов се врши увид на лице место за причините за сообраќајната несреќа. Утре ќе има подетални информации, рече портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK