Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ОУ„Григор Прличев“ достојно ќе го одбележи патрониот празник

ОУ„Григор Прличев“ достојно ќе го одбележи патрониот празник

Сподели

ОУ„Григор Прличев“ со низа активности ќе го одбележи патрониот празник.

 

Ова е програмата:

 

04.02.2014год. (вторник)

11.30 часот- Генерална проба

место: ЦК„Григор Прличев“

 

05.02.2014 год. (среда)

18.30 часот – Свечена приредба

Место: Подрачно училиште – нас. Рача

 

06.02.2014 год. (четврток)

10.30 часот – Полагање цвеќе на бистата на Григор Прличев

Место: Училишен двор

 

18.30 часот – Ликовна изложба и доделување на награди

Место: ЦК„ Григор Прличев“ мала сала

 

19.00 часот – Свечена приредба

Место: ЦК„Григор Прличев“ - голема сала

 

07.02.2014 год. (петок)

09.00 часот – Отворени часови со посебна програма

Место: училиште

 

 

 

 

 

 

                        

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK