Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид претставен на Истанбулскиот саем

Охрид претставен на Истанбулскиот саем

Сподели

Општина Охрид преку Секторот  за ТЛЕР во соработка со кластерот за туризам “ЕДЕН“ и Туристичката агенција “Кошукавак” од Турција, се претставија на меѓународниот саем за туризам во Истанбул – ЕМИТ 2014.

 

Претставник од кластерот за туризам “ЕДЕН“ беше извршниот координатор Ружди Муфти.

Со над 200 илјади посетители од 70 земји од светот и над 4500 излагачи, Истанбулскиот саем претставува една од најголемите манифестации од ваков вид во светот, на кој се промовирараше целокупната туристичка понуда на Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK