Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Советот на млади ќе одржи работилница за изработка на проекти

Советот на млади ќе одржи работилница за изработка на проекти

Сподели

По иницијатива на Советот на млади, а преку Секторот за туризам и локален економски развој и одделението за образование  при Општина Охрид, на 05.02.2014 (среда ) со почеток во 12 часот во малата сала ќе биде спроведена работилница за изработка на проекти.

Ова е еден од начините младите од Охрид да бидат оспособени за осмислување и реализација на проекти со кои во иднина ќе можат да аплицираат до финансиски средства кои се обезбедуваат од странски фондации. Инаку локалниот Совет на млади од Општина Охрид, денеска ја одржа 5-тата редовна седница .

Меѓудругото на седницата се дискутираше за тековните работи на Советот на млади, како и за активностите кои ќе се превземаат во наредниот период.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK