Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец пукал со гасен пиштол

Охриѓанец пукал со гасен пиштол

Сподели

Охриѓанец пукал со гасен пиштол. 

 

На 11.01.2021 година околу 20 часот, полициски службеници од СВР Охрид, од слобода го лишија Б.Ц.(67) од Охрид. Тој, претходно во неговиот дом, испукал два истрели од гасен пиштол кој нелегално го поседувал.Пиштолот е одземен и по целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK