Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Уште две лица од Охрид ја загубија битката со вирусот

Уште две лица од Охрид ја загубија битката со вирусот

Сподели

Во последните 24 часа се направени 3023 тестирања, а регистрирани се 520 нови случаи на ковид-19.

 

Во -Скопје 231 -Куманово 22 -Дебар 11 -Штип 10 -Прилеп 9 -Тетово 23 -Струга 9 -Велес 20 -Битола 10 -Охрид 22 -Кавадарци 28 -Гостивар 25 -Гевгелија 8 -Струмица 20 -Крива Паланка 12 -Радовиш 6 -Крушево 2 -Кочани 7 -Пробиштип 5 -Македонски Брод 2 -Пехчево 4 -Берово 4 -Валандово 2 -Виница 2 -Делчево 7 -Кратово 2 -Свети Николе 2 -Кичево 11 -Ресен 1 -Неготино 3 Починати се 12 лица, четири пациенти од Скопје (88, 50, 82 и 65г.), еден пациент од Дебар (72г.), двајца од Струга (79 и 81г.), два пациенти од Охрид (94 и 66г.), еден пациент од Струмица (79г.), од Крива Паланка (59г.) и еден пациент од Кичево (70г.). Пациентите се починати во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 372 оздравени пациенти од: -Скопје 150 -Куманово 16 -Штип 6 -Прилеп 18 -Тетово 12 -Струга 20 -Велес 15 -Битола 17 -Кавадарци 27 -Гостивар 14 -Гевгелија 9 -Струмица 17 -Радовиш 7 -Кочани 13 -Пробиштип 2 -Македонски Брод 1 -Берово 5 -Виница 2 -Свети Николе 1 -Кичево 5 -Ресен 3 -Неготино 12 Досега во земјата се направени вкупно 421.153 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87117, бројката на оздравени пациенти е 68364, на починати е 2647, а бројот на активни случаи изнесува 16106.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK