Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повторно акциски контроли, затекнати 7 пијани возачи

Повторно акциски контроли, затекнати 7 пијани возачи

Сподели

Затекнати седум  пијани возачи.

На 13/14.01.2021 година, во периодот од 17 до 01 часот, на подрачјето на СВР Охрид  спроведена е акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.  Притоа,  констатирано е дека седум возачи управувале возила под дејство на алкохол,  пет во Охрид и по еден во Струга и Кичево. Тие се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките дозволи и против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK