Пет03052021

Последна промена09:48:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се чисти снегот во Охрид

Се чисти снегот во Охрид

Сподели

Екипите на ЈП "Охридски Комуналец" на терен.

Се преземаат интензивни активност за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки и останатите јавни површини во градот. Целта е поголема безбедност на пешаците и учесниците во сообраќајот. Ставена е на располагање целокупната механизација како и моторните чистачи за снег со дувалка, кои минатата година ги набави Општина Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK