Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нов случај на семејно насилство во Охрид

Нов случај на семејно насилство во Охрид

Сподели

Ноќеска сопругот ја претепал сопругата.

Насилник, ноќеска брутално ја тепал својата сопруга откако почнал да ја навредува и да и се заканува. Дознаваме дека, насилникот, пред малолетните деца ја тепал нивната мајка. Зачестени се случаите на семејно насилство а најчести жртви се жените. Институциите треба позасилено и поефикасно да ги штитат жртвите на семејното населство.

Според портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски, „ на 15.01.2021 година околу 03 часот во СВР Охрид пријавено е дека В.С.(41) од Охрид физички ја нападнал неговата сопруга. Против напаѓачот СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.“

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK