Саб03062021

Последна промена06:34:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тепачка во угостителски објект во Охрид

Тепачка во угостителски објект во Охрид

Сподели

Тепачка во угосителски објект во Охрид.

 

На 19.01.2021 година  во  17,20 часот, во угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ј.(33) од селото Лешани, општина Дебарца и С.К. од Охрид. Со Д.Ј. кој издржува казна затвор во Казнено поправната установа од отворен тип, „Затвор Струга“, извршен е разговор а се преземаат мерки за пронаоѓање на другото лице. По целосно расчистување на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK