Пет03052021

Последна промена09:48:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жител на Радожда нападнал вевчанец

Жител на Радожда нападнал вевчанец

Сподели

Жител на Радожда нападнал вевчанец.

 

На 19.01.2021 година околу 18 часот, И.С. (34) од струшкото село Радожда, го нарушил јавниот ред и мир во Вевчани, со карање, агресивно однесување и закани упатени кон Д.Л.(57) во неговиот  дом во Вевчани. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK