Саб03062021

Последна промена06:34:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Современи услови за настава во угостителското училиште

Современи услови за настава во угостителското училиште

Сподели

За учениците од стручните угостителски смерови во ОУТУ „Ванчо Питошески“ обезбедени се посовремени услови за настава.

Неодамна е опремен нов кабинет за практична настава, кој располага со угостителска и компјутерска опрема, нагледни средства и наставни помагала кои значително ќе придонесат за поголема ефикасност на обуките и подобрување на квалитетот на ученичката пракса.
Опремувањето на оваа училишна просторија беше овозможено преку средства од проектот за Локална и регионална конкурентност од фондовите на ЕУ и со кофинансирање од буџетот на Општина Охрид, информира градоначалникот на општина Охрид Константин Гергиески. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK