Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повреден пешак кај Теферич

Повреден пешак кај Теферич

Сподели

Повреден пешак кај  Теферич.

 

На 09.02.2021 во 13 часот во полициската станица Струга, пријавено е дека на магистралниот пат село Подмолје–Ќафасан, кај населбата Теферич, патничко моторно возило „фолксваген шаран“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Х.И.(77) од с.Радолиштаструшко, удрило во пешакот С.Ј.(71) од селото РадолиштаВо незгодата С.Ј. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата Св.Еразмо“-Охрид. Извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Струга, информра портаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK