Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се оградува спортското игралиште во Воска

Се оградува спортското игралиште во Воска

Сподели

Со средства на Општина Охрид во вредност од 760.000 денари се оградува спортското игралиште во населба Воска.

 


Проектот којшто го реализираат екипи на ЈП „Градски Гробишта“ е во завршна фаза и подразбира подигнување на потпорен ѕид и поставување метална ограда околу игралиштето.


Целта на проектот е заштита и разубавување на јавните добра во градов.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK