Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Три лица нападнале девојка, и` го оштетиле возилото

Три лица нападнале девојка, и` го оштетиле возилото

Сподели

Тројца охриѓани физички нападнале девојка и го оштетиле возилото и  пповредиле  лице што било во него. 


На 18.02.2021 година во 00.00 часот, на паркинг простор на улицата „Асном“ во Охрид, С.К.(26), П.Д.(26) и М.Л., физички ја нападнале В.Т.(21), сите од Охрид. Притоа, напаѓачите со дрвен предмет го оштетиле стаклото на нејзиното патничко моторно возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, при што, со повреди се здобил Х.Б. кој се наоѓал во автомобилот. Напаѓачите, претходно на улицата „Асном“ во Охрид, физички го нападнале С.Б.(19) од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK