Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вирусот однесе уште една урбана легенда од Охрид

Вирусот однесе уште една урбана легенда од Охрид

Сподели

Денес Охрид загуби уште една урбана легенда.

Како последица од Ковид 19 почина Илија Богданоски долгогодишен таксист, во Охридската јавност познат како Илче Чело. Илија долги години работеше како таксист и во Охридската јавност,  а и пошироко беше познат по неговиот ведар дух и хумор. Охриѓани ќе го паметат и по бројните анегдоти кој им ги кажуваше на муштериите кои се возеа со него... Беше омилен и меѓу странските туристи кои ги користеа неговите услуги....

Почивај во мир "Чело" ќе ни недостигаат твоите анегдоти...

Од пријателите 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK