Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓани се степале во маркет

Охриѓани се степале во маркет

Сподели

Двајца охриѓани се карале и тепале во маркет.

 

На 20.02.2021 година во 18,30 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир во маркет лоциран на улицата „Абас Емин“ во Охрид, со вербални напади и навреди од М.К.(40) кон Љ.С.(31), двајцата од Охрид. Притоа настанала меѓусебна караница во која, Љ.С. физички го нападнал М.К нанесувајќи му повреди по телото. Откако на местото пристигнале полициски службеници, М.К. им упатил навреди и закани по што е приведен. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK