Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Скојанец фатен во Охрид со украден мобилен телефон

Скојанец фатен во Охрид со украден мобилен телефон

Сподели

Скојанец фатен во Охрид со украден мобилен телефон.

 

На 20.02.2021 година во 14,35 часот, во СВР Охрид, приведен е С.Б.(47) од  Скопје. Кај него, при извршен преглед на улицата „Гоце Делчев“, пронајден е мобилен телефон  ,,Хуавеј Хонор“, претходно пријавен за украден од страна на сопственикот А.Х.(19) од гостиварското село Топлица. По целосно документирање на настанот,  СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK