Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Затвореник избегал од струшкиот затвор, фатен на плоштад во Охрид

Затвореник избегал од струшкиот затвор, фатен на плоштад во Охрид

Сподели

Затвореник избегал од струшкиот затвор, фатен на плоштад во Охрид.

 

На 21.02.2021 година во 19 часот, на плоштад ,,Крушевска Република“ во Охрид, приведен и од слобода е лишен А.К.(46) од Охрид. Тој, е спроведен во Казнено - поправната установа затвор Струга, од каде,  избегал на 20.02.2021 година во 23 часот, инфорира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK