Чет03042021

Последна промена04:25:30 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 19 охриѓани и 21 стружанец казнети за брзо возење

19 охриѓани и 21 стружанец казнети за брзо возење

Сподели

19 охриѓани и 21 стружанец казнети за брзо возење. 

 

На 21.02.2021 година во времето од 11 до 17 часот, на целото подрачје на СВР Охрид беше спроведена акциска контрола кон возачи кои управуваат возло со брзина на движење поголема од пропишаната. Притоа, на подрачјето на Охрид, полициските службеници регистрирале 19 возачи кои ја пречекориле дозволената брзина на движење, во Струга 21, во Кичево-19 и во Дебар- 15 возачи, кои своите патнички возила, ги управувале со поголема брзина од дозволената. Поради сторен прекршок, полициските службеници на возачите им издале прекршочни платни налози.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK