Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца скопјани заработија кривични пријави од охридската полиција

Двајца скопјани заработија кривични пријави од охридската полиција

Сподели

Двајца скопјани заработија кривични пријави од охридската полиција.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.П.(41) и И.Т.(53), двајцата од Скопје. Пријавените во период од 2016 до 2018 година, како службени лица, неовластено издале одобрение за товарно возоло „Мерцедес“, сопственост на правен субјект од Охрид, кое не ги исполнувало законските услови за единечно возило. Со тоа, на сопственикот на товарното возило, му овозможиле да се стекне со материјална корист за регистрирање на возило кое, според Законот за возила, не можело да се регистрира.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK