Кривична за тепачите на младата охриѓанка

Сподели

Тројца насилници ја тепале 21 годишната охриѓанка, ја искршиле и нејзината кола.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Л.(25), С.К.(26) и П.Д.(26), сите од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 18.02.2021 година во 00:30 часот, пријавените на ул.ицата „АСНОМ” во Охрид, со употреба на физичка сила и закана ја нападнале В.Т.(21) од Охрид по што М.Л. и го одзел мобилниот телефон а С.К. со тврд предмет и го скршил задниот десен прозорец од нејзиниот патнички автомобил.