Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тешка сообраќајка кај Песочан

Тешка сообраќајка кај Песочан

Сподели

На 28.02.2021 во 13.30 часот, на магистралниот пат Охрид - Кичево, во близина на селото Песочани, општина Дебарца, патничко возило „шевролет“ со струшки регистарски ознаки, управувано од М.М.(78) од Струга, изгубило конртола и излетало од патот.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека со телесни повреди се здобиле сопатниците Д.М.(63) од струшкото село Лабуништа и Д.Ф.(24) од Струга, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. По овластување на Јавен обвинител, на местото на незгодата увид извршила екипа од СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK