Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Крадци нападнале охриѓанец му одзеле мобилен и платежни картички

Крадци нападнале охриѓанец му одзеле мобилен и платежни картички

Сподели

Крадци нападнале охриѓанец му одзеле мобилен и платежни картички. 

 

На 28.02.2021 година во 21.40 часот во СВР Охрид пријавенo е дека на крстосницата помеѓу улиците „Серафим Китаноски“ и „Војдан Чернодрински“ во Охрид, две лица физички го нападнале Ф.К.(31) од Охрид и со закана му одзеле мобилен телефон и две банкарски картички, од кои подоцна подигнале 20.000 денари. СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Истиот ден, речиси идентична кражба е случена и во Струга. 


На 28.02.2021 година околу 19 часот во ОВР Струга пријавено е дека на улица „Маршал Тито“ во Струга две лица пресретнале три малолетници и со закана од еден од нив одзеле мобилен телефон. ОВР Струга презема мерки за расчистување на случајот, додава Димоски. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK