Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Фатен крадец кој извршил повеќе кражби во Охрид

Фатен крадец кој извршил повеќе кражби во Охрид

Сподели

Фатен крадец кој извршил повеќе кражби во Охрид.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(36) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени пет кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „тешка кражба во обид“ како и против Џ.М.( 62) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,прикривање”. Во периодот од 23.09.2019 до 02.02.2020 година, С.Ѓ. на  улиците ,,Железничка“,.,,АСНОМ“, .,,Галичица“,,,Даме Груев“,,,Богомилска“ и на други локации во Охрид, со физичка сила влегувал во објекти и одземал различни предмети, додека второпријавениот по многу ниска цена, ги купувал предметите, иако знаел дека потекнуваат од кривични дела.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK