Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец фалсификувал возачка дозвола

Охриѓанец фалсификувал возачка дозвола

Сподели

Охриѓанец фалсификувал возачка дозвола.

 


Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсикување исправа“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(22) од Охрид. При преглед извршен на 09.11.2020 година, кај него пронајдена е фалсификувана возачка дозвола по што, по извршени проверки, констатирано е дека истиот воопшто не поседувал возачки документи, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK