Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Улицата „Прва Македонска ударна бригада“ со нов лик

Улицата „Прва Македонска ударна бригада“ со нов лик

Сподели

Улицата  „Прва Македонска ударна бригада“  со нов лик.

 

Улицата „Прва Македонска ударна бригада“ од крстосницата со улицата „Питу Гули” до „Стобекс” доби:

Реконструирана коловозна лента со два асфалтни слоја во должина од 750 метри
Уредени тротоари со бехатон плочки и нови рабници
Нова дистрибутивна ниско напонска мрежа за пренос на електрична енергија

За овој важен инфраструктурен проект кој значително ги подобри условите за сообраќај во овој дел на градот, оштината издвои 13 милиони денари, информира градоначалникот на Охрид Константин Георгиески. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK