22 годишен охриѓанец фатен со марихуана

Сподели

На 03.03.2021 околу 17 часот, полициски службеници од СВР Охрид, од слобода го лишија Х.Б.(22) од Охрид.

При извршен преглед, полициските службеници кај него пронајдоа опојна дрога Марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.