Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Притворени разбојниците што ограбија охриѓанец

Притворени разбојниците што ограбија охриѓанец

Сподели

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Б.(19) и А.С.(22), двајцата од Охрид а судија на претходна постапка им одреди мерка „притвор“ во траење од 30 дена.

Пријавените, со намера да се стекнат со противправна имотна корист, на 28.02.2021 година околу 21 часот, на крстосницата помеѓу улиците „Серафим Китаноски“ и „Војдан Чернодрински“ во Охрид, физички го нападнале Ф.К.(31) од Охрид и со закана му одзеле мобилен телефон и две банкарски картички, од кои подоцна подигнале пари. Со извршувањето на казненото дело, се стекнале со противправна имотна корист од 30.000 денари, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK