Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Поради пандемијата нема Осмомартовско дарување на охридски бисери

Поради пандемијата нема Осмомартовско дарување на охридски бисери

Сподели

Поради пандемијата годинава  нема да се одржи традиционалната Осмомартовска манифестација, подарување охридски бисери на странските туристки. 

 

-Поради општата лоша состојба од КОВИД кризата која е насекаде околу нас и Оденсе многу животи  и уште многу луге се борат за живот и во моментов, оваа година ке ја прескокнеме 8 мо Мартовската церемонијата на подарување Охридски бисери на странските туристи која требаше  да биде 16 та по ред, во соработката со туристичкиот водич Лјупчо Јузмески .Ке бидеме емпатични и сочуствителни да сме здрави живи и среќни до година па  ке направиме на уште повисико и културно ниво.

Брендот Охридски Бисер Филеви како општествено одговорени во овие услови максимално според нашите можности одделуваме средстава за хуманитарни акции кај што е најпотребно да помогнеме од срце.
Честит 8ми Март на сите Дами, посакувам многу, здравје, срекја,љубов,најубави семејни мигови, вели Михајло Филев познатиот производител на оригинални охридски бисери. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK