Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Велосипедист настрада во тешка сообраќајка

Велосипедист настрада во тешка сообраќајка

Сподели

Велосиппедист го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид Струга.

Сообраќајката се случила на стариот пат во близина на автобуска постојка. Од заесега непознати причини дошло до судир помеѓу автомобил и велосипед. 

Соораќајката ја потврди пччпортпаролот на охридската полиција Стефан Димоски. Во моментов пполицијата врши увид на лице место, детали во текот на денот, најави Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK