Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се проширува модуларната болница во Охрид, 55 дополнителни легла

Се проширува модуларната болница во Охрид, 55 дополнителни легла

Сподели

Се проширува модуларната болница во Охрид.

Вчера пристигнаа уште 9 контењери со што капацитетот на модуларната болница ќе се зголеми на вкупно 55 легла. „Моментално има слободни кревети во модуларната болница, која е отворена за ковид пациенти. Имаме лекари, интернисти, пулмолог и инфектолог кои знаат да проценат кога некој е за хоспитализација а кога не е. “ - изјави  директорот Др Горан Балевски. 

Да се надеваме дека во што поскоро време ќе го снема овој зол вирус и оваа модуларна Ковид болница ќе прерасне во поинаков тип на болничка установа, додава Балевски. 

 

 
  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK