Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се расчистуваат дивите депонии во градот

Се расчистуваат дивите депонии во градот

Сподели

Општинскиот инспекторат во соработка со Секторот за комунален развој и сообраќај и ЈП „Охридски комуналец“, отпочнаа акција за расчистување на дивите депонии што се наоѓаат покрај сообраќајниците.

Во текот на денешниот ден беа исчистени депониите што се протегаат на  патот од село Орман до село Лакочереј. Акцијата има за цел да овозможи побезбедно движење на пешаците и возилата. Вакви акции ќе следуваат и во наредните денови на повеќе места низ Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK