Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Основците од “Григор” ја воодушевија публиката

Основците од “Григор” ја воодушевија публиката

Сподели

Синоќа во Центарот за Култура се заокружија дводневните чествувања посветени на делото на Григор Прличев.  Ликовната  изложба и доделување на наградите на победниците по распишаниот конкурс за литературни и ликовни дела на учениците од ОУ “Григор Прличев“ беше една од  последните содржини на овогодинешните Прличеви беседи.  

 

Радоста, со младите, наградени основци ја сподели и градоначалникот Никола Бакрачески кој беше меѓу нив , се радуваше на нивните успеси и заедно со нив ги разгледуваше изложени ликовни дела. Свечената приредба по повод патрониот празник на ОУ Григор Прличев ја воодушеви публиката.

Во реализација на годинешните Прличеви беседи учествуваа институциите кои го носат името на “Григор Прличев“ и тоа:  Центарот за Култура, НУ Градска Библиотека и  истоименото основно училиште.     

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK