Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Хортикултурно уреден чинарот на "Питу Гули"

Хортикултурно уреден чинарот на "Питу Гули"

Сподели

Деновиве екипите на “Паркови и зеленило” при “Охридски Комуналец” го оплеменија просторот околу чинарот на ул. “Питу Гули” во Урбана заедница “Горна Влашка Мала”.

Засадени  се 40 цветно декоративни садници, а екипи на Ј.П.”Градски Гробишта” ги заменија оштетените клупи. Со ова хортикултурно уредување локацијата која се наоѓа покрај фреквентна крстосница  доби нов лик.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK