Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид во знакот на кошарката

Охрид во знакот на кошарката

Сподели

На задоволство на љубителите на спортот, деновиве Охрид пулсира во духот на натпреварите од  Кошаркарскиот Куп на Македонија што се одржуваат во спортската сала “Билјанини извори“.

 

Првите  два четврт финални натпревари се одржаа синоќа. Вечерва ќе се одиграат уште два четврт финални натпревари. Во 17:30 часот играат Работнички- Куманово а во 20:15 часот, Лирија- Карпош Соколи. Полуфиналните натпревари се утре вечер, а први ќе стартуваат екипите на МЗТ Скопје и Кожув. Финалето на годинешното 22-ро издание на Кошаркарскиот Куп на Македонија  е закажано за в недела со почеток во 17:30 часот.
Влезните билети за двата натпревари за вчера и денес се продаваат по цена од 100 а за утре и во недела дневните билети се со цена од 150 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK