Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридски автобус возел со неисправни кочници

Охридски автобус возел со неисправни кочници

Сподели

Дефектот бил откриен по вонредниот технички преглед.

Полицијата вчера ги контролирала автобусите и другите возила по патиштата а сите непрописности ги казнувала.
- Вчера во периодот од 07 до 12 часот на подрачјето на СВР Охрид извршени се сообраќајни контроли, при што полициските службеници во Охрид санкционирале 08 возачи поради неправилно паркирање на моторно возило, на вонреден течнички преглед упатиле 08 автобуси при што, кај 01 автобус бил констатиран неисправен уред за запирање, изјави портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.


Во Струга, контролирани се 28 автобуси и санкционирани се 09 возачи поради неправилно паркирани моторни возила. Полициските службеници во Кичево евидентирале 01 возач кој бесправно управувал моторно возило, а во Дебар санкционирани се 01 возач кој управувал технички неисправно моторно возило и 01 возач кој поседувал сообраќајни документи со измината важност, соопшти портпаролот Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK