Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Револтирани навивачи се истепале во Охрид

Револтирани навивачи се истепале во Охрид

Сподели

Група од околу десеттина млади, се степале вечерва околу 21 часот во близина на поранешниот минимаркет во Охрид.

Тие биле членови на  две навивачки групи од Скопје и Куманово кои меѓусебно си дофрлале и навредувале по завршувањето на првиот вечерашен кошаркарски натпревар помеѓу Работнички и Куманово. Набрзо жестоко се степале удирајќи се меѓусебно со раце и нозе. Ниту еден од нив немал сериозни телесни повреди.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски го потврди настанот и додаде дека на разговор повикани се повеќе лица од двете навивачки групи.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK