Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот

28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот

Сподели

28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот.

Лазар Секулоски почина  на Инфективната клиника во Скопје , каде последните денови бил на распиратор. 

Прво бил хоспитализиран во Охрид, а откако му се влошила состојбата бил пренесен во Скопје.  Момчето било дијабетичар и имало проблеми со тироидната жлезда. Живеел во Словенија, неодамна дошол да ја посети неговата болна мајка.

На инфективното одделение во Охрид сликата од ден во ден е се подраматична.  Мометално има 109 хоспитализирани пациенти. И нервното одделение во болницата е пренаменето за лекување на ковид ппозитивни пациенти. 

Има уште 11 слободни кревети. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK