Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жител на Мешеишта ги запалил возилата на вработени во шумска полиција

Жител на Мешеишта ги запалил возилата на вработени во шумска полиција

Сподели

Жител на Мешеишта  запалил две  возила на вработените  во шумска полиција. 

-„На 05.04.2021 околу 03.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија  од слобода Н.Т.(33) од селото Мешеишта, општина Дебарца, поради сомнение дека околу 00.005 часот во селото Мешеишта, предизвикал пожар во две патнички моторни возила - „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на З.М.(41) од селото Лешани, општина Дебарца и „Санг јонг корандо“, сопственост на И.Ј.(48) од селото Требеништа, општина Дебарца, двајцата вработени во Шумска полиција Охрид. Пожарот е изгаснат од Територијалната противпожарна единица Охрид, а повредени лица нема. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK