Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид „Застава“ се запали кај Подмолје

„Застава“ се запали кај Подмолје

Сподели


Во пожарот што го зафати возилото, нема повредени.

Патничко возило „Застава“, поради дефект вчера се запалило при возење, за среќа патниците брзо излегле од колата. Според соопштението од канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, во 16,24 часот во СВР Охрид пријавено е дека на патот во изгрaдба Охрид-Струга, во близина на селото Подмолје, настанал пожар во патничко возило во движење „Застава“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.(50) од Охрид.
- Извршен е увид, а пожарот во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната противпожарна единица Охрид, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK