Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид 54 новозаболени од корона, две починати лица

Во Охрид 54 новозаболени од корона, две починати лица

Сподели

Во Охрид 54 новозаболени од корона, две починати лица.

 

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во:
-Скопје 523
-Битола 119
-Куманово 87
-Прилеп 55
-Охрид 54
-Тетово 51
-Велес 47
-Гостивар 38
-Штип 34
-Кочани 31
-Кавадарци 30
-Берово 27
-Струмица и Кичево по 25
-Гевгелија 24
-Струга 22
-Неготино 17
-Ресен 14
-Дебар 11
-Свети Николе и Радовиш по 10
-Пробиштип 8
-Крива Паланка и Валандово по 7
-Делчево и Виница по 5
-Македонски Брод 4
-Демир Хисар 3
-Крушево, Богданци, Демир Капија и Дојран по 2
-Кратово 1
Пријавени се вкупно 51 починати лица: 20 од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, 68г, 62г, 62г 60г, 56г, 55г, 53г, 51г, 47г ), по 5 починати пациенти од Прилеп (84г, 82г, 77г, 72г, 72г) и Струмица (84г, 81г, 77г, 76г, 70), по 3 починати пациенти од Куманово (52г, 52г, 32г) и Кочани (63г, 61г, 46г), по 2 починати пациенти од Тетово (69г и 55г), Гостивар (83г, 57г), Кавадарци (77г и 74г) и Охрид (77г и 66г), и по 1 починат пациент од Битола (73г), Неготино (68г), Гевгелија (76г), Радовиш (77г), Делчево (79г), Виница (74г) и Валандово (58г).
Регистрирани се 626 оздравени пациенти од:
-Скопје 312
-Прилеп 77
-Велес 33
-Куманово 31
-Гостивар 26
-Битола 22
-Кавадарци 19
-Тетово 18
-Штип 15
-Неготино и Гевгелија по 12
-Кочани 9
-Струмиица 7
-Крива Паланка, Радовиш, Пробиштип и Демир Капија по 4
-Богданци 3
-Кичево, Свети Николе, Берово, Крушево и Демир Хисар по 2
-Делчево, Ресен, Виница и Кратово по 1
Досега во земјата се направени вкупно 651.997 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 137.728, бројката на оздравени пациенти е 111.765, на починати е 4.072, а бројот на активни случаи изнесува 21.891.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK