Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридскиот градоначалник го честита Денот на ромите

Охридскиот градоначалник го честита Денот на ромите

Сподели

Градоначалникот го честита Меѓународниот ден на ромите. 

 


Ви го честитам Меѓународниот ден на Ромите и Ви посакувам со заеднички напори да продолжиме за да го унапредуваме социо-економскиот статус и квалитетот на животот на Ромите во сите сегменти на општественото живеење. Вие сте почитуван дел од заедничкото мултикултурно општество и придонесувате во напорите за подобра иднина на сите граѓани. Уверен сум дека со негување на традицијата и културата, обичаите и јазикот, ќе ја зачувате убавината на своето богато наследство кое ќе им го оставите на идните генерации. Сте ја имале и во иднина ќе ја имате нашата поддршка за да ги остварувате своите цели и да придонесувате во развојот на Охрид и Република Северна Македонија– се вели во честитката на градоначалникот Константин Георгиески до ромската етничка заедница.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK