Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на припадниците на ромската заедница им го честита 8 Април

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на припадниците на ромската заедница им го честита 8 Април

Сподели

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на припадниците на ромската заедница им го честита 8 Април – Меѓународниот ден на Ромите.


Ромскиот етнички и културен идентитет е цврсто вграден низ живеењето во Охрид и Македонија. Унапредувањето и инклузијата на ромската заедница треба да бидат заложби на државата со цел просперитетна и сигурна иднина.
Нека празничните денови бидат исполнети со многу здравје и љубов.
Честит 8 Април - Меѓународниот ден на Ромите!, стоив во честитката на ВМРО ДПМНЕ Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK