Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се запали „пунто“ во возење

Се запали „пунто“ во возење

Сподели

Се запали „пунто“ во возење.

На 11.09.2021 година во 20,20 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар на возило кое се движело по улицата  „7 ноември“ во Охрид, во кој, нема повредени лица. Од извршениот увид, констатирано е дека, пожарот настанал во патнички автомобил „Фиат Пунто“ со охридски регистарски ознаки,  што го управувала А.Р.(47) од охридското село Велгошти. Интервенирала Територијалната противпожарна единица, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK