Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид Меѓународна конференција за безбедност

Во Охрид Меѓународна конференција за безбедност

Сподели

Во  Охрид се одржува  12-тата по ред Меѓународна конференција од областа на безбедноста, во организација на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски“.

Темата на овогoдинешната конференција е „30 години независна македонска држава“.

На свеченото отворање свое излагање имаше градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески, кој посочи дека токму преку ваквите научно академски собири се трасира патот кон стабилна безбедносна иднина за државата и регионот.

Учество на конференцијата зедоа професори и истражувачи од 12 земји од регионот и Европа, а пријавени се вкупно 50 научни трудови. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK