Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО ДПМНЕ се поклони во Паркот на револузијата

ВМРО ДПМНЕ се поклони во Паркот на револузијата

Сподели

Пецаков и Донев положија свежо свеќе пред спомен обележјата во паркот на револуцијата.

11 Октомври - Ден на народното востание на македонскиот народ е поука и аманет за сите Македонци за нашето постоење низ времето.
Оруженото востание против фашистичкиот окупатор го симболизира непокорот на македонскиот народ и вечниот стремеж за слобода.
Охрид и Македонија се нашата одговорност со цел подобра иднина за сите!
Честит 11 Октомври!
Да живее Република Македонија!, повика Кирил Пецаков кандидат за градоначалник на Охрид. 

Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и надвор

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK