Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Делегација на општина Охрид се поклони на борците од НОБ

Делегација на општина Охрид се поклони на борците од НОБ

Сподели

По повод 11 Октомври, Денот на народното востание, делегација на општина Охрид предводена од градоначалникот Константин Георгиевски положи свежо цвеќе пред спомен обележјата на паднатите борци од НОБ во градскиот парк.

 

Пред спомен обележјата на борците се поклонија и членови од Сојузот на Борците и останати претставници од политичкиот и јавниот живот од Охрид.

Свежо цвеќе се полагаше и пред обележјата кај Основниот Суд – Охрид, во дворот на Средното економско училиште и кај градските гробишта.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK