Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Настоска: Во Лакочереј гарантираме проекти за сите

Настоска: Во Лакочереј гарантираме проекти за сите

Сподели

Охрид и Лакочереј заслужуваат подобра иднина и проекти во интерес на сите, рече на денешната прес конференција Александра Настоска кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ.

-За таа цел гарантираме:
Изградба и доизградба на канализационен систем во Долно и Горно Лакочереј.
Асфалтирање на главни и споредни улици и проширување на дел од нив. Одржувањето на улиците во Долно и Горно Лакочереј има да биде наша континуирана задача и обврска.
Изградба и реконструкција на детски современи игралишта во Долно и Горно Лакочереј.
За Долно Лакочереј се обврзуваме на реконструкција на ПОУ „Кочо Рацин“.
За Горно Лакочереј гарантираме Санација на Домот.
Заокружи 7 за Промени, Проекти, Победи!
7 за Д-р Кирил Пецаков и ново советничко мнозинство од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, повика Настоска. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK